İQOS Nedir?

iQos nedir sorusuna cevap olarak, Pmi firmasının özel olarak tütünü yakmadan, 360 derecede buharlaştıran ve Heets adı verilmiş çubuklarla üretilen elektronik sigara cevabı verilmiştir. Normal sigara içmeyi bıraktım cümlesi iQos kelimesinin Türkçe açılımıdır. Amerikan markası olan Philip Morris International firmasının üretişmiş olduğu yakılmayan sigara ürünüdür. Bu sigarada kullanılan heetslerin çok fazla sayıda aroma çeşidi bulunuyor. Bu ürünler farklı aromalarda hazırlanarak kullanıcılara satılıyor. Elektronik sigara kullanıcıları istediği aromaları tercih ederek bu cihazları kullanabiliyor. Bir heets paketi içerisinde 20 adet yakılmayan sigara bulunuyor

Heets Nedir?

Pmi firması tarafından üretilen ve iQos elektronik cihazlarında kullanılan tütün benzeri bir üründür. Ürün 3 cm uzunluğuna sahiptir. Tütüne benzetilmesinin sebebi, içerisinde yer alan yapraklara gliserin emdirilmesidir. Özel bir bitkinin yaprakları kullanılarak bu yapraklara gliserin emdirilir ve aroma, nikotinle karıştırılır. Heets içerisinde 3 adet filtre yer alıyor. Bu filtrelerin iki tanesi sünger bir tanesi ise daha sert yapıda olan filtrelerdir. Her tütün çubuğunda yaklaşır olarak 0.5 mg nikotin yer alıyor. Heets içerisinde ısıyı emen biyolimer bulunur. Biyolimer cihaz tarafından verilen ısıyı emer ve zaman geçtikçe yapısını değiştirir.

Heets Çeşitleri Nelerdir?

iQos cihazlarda kullanılması için çok farklı aromalarda heets çeşitleri üretilmiştir. Bu heets çeşitleri;

  • Heets Amber: Odunsu ve cevizle dengeli bir şekilde hazırlanmış baharatlı bir tütündür.
  • Heets Yellow: Sigara markalarında yer alan Marlboro light tütünüyle benzerdir.
  • Heets Green Zing: Bitkisel aromaların kullanıldığı bir tütündür.
  • Heets Menthol: Sigaralarda bilinen menthol aromasıdır.
  • Heets Purple: Yaban mersiniyle menthol karışımı bir aromadır.

iQOs Cihazının Diğer Cihazlardan Farkı Nedir?

iQos markasında tüp şeklinde kullanılan sıvı nikotinler tercih edilmiyor. Diğer elektronik cihazlarda yer alan likit kullanımları bu cihazlarda farklı şekilde kullanılıyor. Kullanılan heets ürünü diğer cihazlardan farkı olarak hazırlanmıştır. Heets çeşitleri tüp şeklinde değil, çubuk şeklinde üretilmiştir. 3 cm uzunluğunda çubuğa koyulan farklı aromalarla üretilmiştir. Heets çubukları sigaraya bire bir olarak benzetilerek, sigara bırakmak isteyen kişilere psikolojik olarak yardımcı olduğu düşünülüyor. Sigaranın kullanıcılara verdiği tadı heetsler sayesinde sigara kullanıcılarına aynı tadı verebiliyor. Kullanıcılar bu elektronik sigaranın diğerlerine göre daha çok sigaraya benzediğini düşünerek, kullanımlarını gerçekleştiriyor.

Kullanım Şekli Tamamen Kullanıcıya Ait

iQos markası tütünlerdeki aromaları ve nikotin seviyesini farklı olarak üretmiştir. Her heetsin farklı aromaları ve nikotin seviyeleri bulunuyor. Elektronik sigarayı kullanacak kişiler kendi zevkine göre istediği aromayı seçip kullanabiliyor. Cihaz içerisine yerleştirilen heets çubukları hiçbir şekilde yanmadan sadece ısıtılarak kullanılır.

Sigara çekişi yapıldığında, heets çubukları 350 derecede ısıtılarak kullanıcılara aroma tadını iletir. Küçük sigara olarak bilinen heets çubukları cihaz önüne yerleştirilerek kolay bir şekilde kullanılıyor. Cihazın son derece estetik duruşu sigara kullananların bu cihaza yönelmesine katkı sağlıyor. Şık görünüşüyle daha estetik göründüğü için, insanların tercih etme sebebi oluyor. İstediğiniz her ayarda kolay bir şekilde kullanılabilecek bir elektronik sigara türüdür. Hassasiyet ayarları kişiye göre ayarlanarak sigara hazzı alınıyor. iQos kullanan kişiler, sigarayı bıraktırma konusunda çok başarılı olduğunu bildiriyor.