IQOS Iluma Prime

IQOS Iluma Prime

Philip Morris International (PMI), geleneksel yanıcı tütün ürünlerine alternatif arayan yetişkinler için şirketin büyüyen dumansız ürün portföyüne en son eklenen IQOS Iluma’nın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. IQOS’un bu yeni serisi, şirketin sigaraya karşı daha iyi ve daha tatmin edici alternatifler olarak gördüğü şeyleri sunuyor ve IQOS tütün ısıtma sisteminin birden çok neslini içeriyor. IQOS Iluma, markanın hiçbir ısıtma elemanı kullanmayan ve temizlik gerektirmeyen indüksiyonlu ısıtma teknolojisini kullanan ilk tütün ısıtma sistemidir.

IQOS’un en yeni nesli ILUMA’dır. IQOS ILUMA, tütünü ısıtmak için indüksiyon kullanır ve 2021’de Japonya’da piyasaya sürüldü. Bu cihaz, TEREA adı verilen özel ısıtmalı Isı Çubukları kullanır. TEREA SMARTCORE STICKS, IQOS ILUMA indüksiyon ısıtmalı e-sigara ile özel kullanım için özel olarak tasarlanmış ısıtmalı tütün çubuklarıdır.

IQOS Iluma TEREA İndüksiyonla tütün ısıtması

IQOS Iluma serisi, Japonya’da iki farklı cihazda gelir: IQOS Iluma Prime ve IQOS Iluma. Her iki cihaz da yeni indüksiyonlu ısıtma teknolojisini kullanır, ancak yetişkin kullanıcıların ihtiyaçlarına ve tercihlerine en uygun cihazı seçebilmeleri için farklı tasarımlar sunar. Bu cihazlar, şirketin Smartcore indüksiyon sistemi olarak adlandırdığı ve tütünü Terea Smartcore Stick’in içinden ısıtan sistemi kullanır. Bu yeni tasarlanmış çubuklar, Terea çubuğunun ne zaman takıldığını algılayan ve cihazı otomatik olarak açan bir otomatik başlatma işlevine sahip olan IQOS Iluma’ya özeldir. Bu cihazlar yanma veya duman oluşturmaz ve PMI’nin araştırması, IQOS Iluma’nın önceki IQOS nesillerine kıyasla daha hoş bir deneyim sunduğunu ileri sürer.

IQOS Iluma Prime 4 yeni renk

Yeni IQOS ILUMA 4 yeni moda renkte sunulacak. Satış fiyatı henüz bilinmiyor ancak IQOS 3 Duo’nun alış fiyatının biraz üzerinde bir fiyat bekliyoruz. ILUMA’nın satışa çıktığı ülkelere bakacak olursak şu fiyatları bekliyoruz;

  • IQOS Iluma Prime (89 €), daha fazla özelleştirmeyi garanti eden premium sürüm
  • IQOS 3 Duo’ya benzer bir tasarıma sahip ara sürüm olan IQOS Iluma (59 €)
  • IQOS Iluma One (39 $), tek bir şarjla arka arkaya 20 defaya kadar kullanılabilen kompakt bir cihaz.

IQOS Iluma’nın piyasaya sürüleceği yeni renkler: Jade Green, Gold Khaki, Obsidian Black ve Bronze Taupe

Farklılıklar IQOS ILUMA ve ILUMA Prime

HEETS tutucu aynıdır, ancak şarj cihazının şekli birinden farklıdır ve pil tutucuların boyutu ve ağırlığı biraz farklıdır.

IQOS ILUMA PRIME şarj cihazının kapağı kumaştan yapılmıştır (değiştirilebilir) ve açılma şekli önceki IQOS cihazlarından farklıdır. IQOS ILUMA şarj cihazı, IQOS 3.0 ile aynı şekilde açılır, bu nedenle iki cihaz arasında fiyat farkı vardır.

Tarz konusunda daha seçici olanlar veya tazelik için çabalayanlar için IQOS ILUMA PRIME’ı düşünün; ve maliyet performansı arayanlar için IQOS ILUMA’yı seçmek çok iyi.